برنج مصنوعی؟

برنج مصنوعی؟

 

در ادامه بحث قبلی که صحبت از تقلب در بازار برنج شده بود موضوعی با عنوان برنج مصنوعی مطرح می شود محصولی که حاصل دانه های شکسته و ضایعات برنج بوده و به صورت مکانیکی به شکل برنج در می آید.

طبق روال معمول این روزها چنین دستگاهی از بزرگترین غول تقلب دنیا یعنی بازار چین نشات گرفته و حاصل دست مهندسان خلاق چینی می باشد

در اینجا ما از توضیحات سازنده دستگاه برای آشنایی با روند تولید برنج مصنوعی وطرز کار این دستگاه استفاده می کنیم

تشریح ماشین تولید برنج مصنوعی:

این دستگاه به منظور ارزش افزایی برنج خرده می باشد. برنج خرده را به پودر برنج آسیاب می کند و سپس آن را به شکلی زیبا شفاف و واقعی از برنج تبدیل می‌کنیم.

مطالعات این خط تولید از بابت نگرانی که برای کم شدن مواد مغذی برنج در روش تولیدی سنتی وجود داشت صورت گرفته است.

برنج ومحصولات جانبی آن می‌توانند به وسیله افزودن مواد مغذی بعد از پخت اکسترودر با بالاترین ارزش غذایی تولید شوند.

به علاوه برای این پروسه ضایعات برنج و سبوس آن می‌توانند مجدداً مورد استفاده قرار بگیرند.

روند تولید دانه های برنج شامل مخلوطی از آرد برنج و روغن وآب در محفظه فشار اکسترودر و شکل گیری به صورت دانه برنج خشک و خنک سازی در دمای پایین می شود.

تکنولوژی این امکان را فراهم می سازدتااز کاهش مواد مغذی جلوگیری شود.

ویژگی های اصلی دستگاه تولید برنج مصنوعی:

1- مواد خام: برنج ، ارزن ، برنج سیاه وتمامی انواع غلات و حبوبات

2 - ظرفیت:180تا600 کیلوگرم درساعت

3 - جنس دستگاه: فولاد ضد زنگ

4 - فلوچارت خط تولید:

مخلوط کن ← نوار نقاله خردکن ← اکسترودر دو تیغه ← نوار نقاله ← فر← خنک کننده


 خب با توجه به توضیحات بالا حتی می توان گفت برنج مصنوعی دارای مزایای قابل توجهی نیز می باشد اما در حقیقت چنین نیست زیرا هیچ نظارتی بر کارگاه های تولیدی و همچنین مواد خام این محصول نمی باشد ودرروند تولید این محصول نشاسته برنج بر اثر جذب آب و حرارت دیدن دچار تغییر و تحول گشته و مضراتی که این روند می‌تواند داشته باشد بر ما پوشیده است .

همچنین روند تولید محصول چندان بهداشتی نبوده و ممکن است باعث رشد باکتری ها در محصول نهایی شده که می تواند تهدیدی جدی برای مصرف کنندگان باشد.

در اینجا ذکر این نکته حائز اهمیت است که متاسفانه با توجه به قیمت تقریبا پایین و همچنین اشغال فضای کم توسط این دستگاه بعضی از افراد اقدام به واردات این دستگاه کرده و با مواد اولیه نامرغوب و غیر بهداشتی به تولید این محصول مبادرت نموده اند. این مهم دقت و توجه مصرف کنندگان را می طلبد تا با خرید محصولات مرغوب و تایید شده و با کیفیت از بروزهرگونه عوارض ناخواسته جلوگیری نمایند.

بهتراست بدانیم مصرف غذای سالم و با کیفیت با صرف اندک هزینه بیشتر در واقع پیشگیری از هزینه‌های احتمالی درمان در آینده است که هزینه های مادی و معنوی به مراتب بیشتری را به جامعه وافراد متحمل می سازد.

 

 

https://www.alibaba.com/product-detail/artificial-rice-making-machine_60714262144.html?spm=a2700.7724857.main07.9.1d2d37acUnsCoD&s=p

 

https://www.alibaba.com/product-detail/Artificial-rice-making-machine-artificial-rice_60352676478.html?spm=a2700.7724857.main07.29.1d2d37acUnsCoD&s=p


https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_rice

 

https://www.alibaba.com/product-detail/Double-Screw-Artificial-Rice-Making-Machine_1954303206.html?spm=a2700.7724857.main07.65.1d2d37acUnsCoD

×

لیست مقایسه کالاها